İYİ Parti’de bütün gözler ona çevrilmişti… Ağıralioğlu kararını açıkladı

  • Haber7 – ÖZEL – Dilan CAN

Yerel seçimdeki başarısızlığın ardından seçimli kurultay sürecine giren İYİ Parti belirsizlik girdabına girerken, Yavuz Ağıralioğlu’nun partiye geri dönerek liderliğe aday gösterileceği iddiası kulislerde konuşulmaya başlandı.

Genel Başkan Meral Akşener’in görevine devam etmeyeceği, 3 ismin adaylığını açıkladığı İYİ Parti’de gözler eski İYİ Parti Sözcüsü ve Meclis Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu’na çevrildi.

Yeni parti kurma sürecinde olduğu bilinen Yavuz Ağıralioğlu’nun bazı delegeler tarafından genel başkanlığa aday gösterileceği konuşuluyordu.

Ağıralioğlu’nun liderlikle ilgili adım atıp atmayacağıydı, son günlerde İYİ Parti’de cevabı en çok merak edilen sorular arasında yer alıyordu.

Merkez sağ siyasetinin önemli isimlerinden Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti serüvenine ilişkin HABER7’ye değerlendirmelerde bulundu…

“ADAY OLMAK GİBİ BİR GÜNDEMİM YOK”

Uzun süredir yeni bir parti kurmaya hazırlanan Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti Genel Başkanlığı için bir yarışa girmeyeceğini belirtti. Konuya ilişkin Haber7’ye özel açıklamalarda bulunan Ağıralioğlu, bir yıldır yeni bir parti kurma sürecinde olduğunu ve bu süreci tamamlamak için çalışmalarına devam ettiğini açıkladı.

Teklif gelip gelmediği ile ilgili net bir açıklama yapmayan Yavuz Ağıralioğlu, “Aday olmak gibi bir gündemim yok” dedi.

MEMLEKETİN SORUNLARININ RAKİBİ

Aday olmayacağını net şekilde ifade eden Yavuz Ağıralioğlu, “Benim bir yıldır içinde olduğum bir süreç var ve ona devam ediyorum. Benim açımdan değişen hiçbir şey yok. Arkadaşlarıma başarılar dilerim. Bu sürecinde memleketimiz için hayırlı olmasını temenni ederim. Ben bir yıldır bir sürecin içerisindeyim ve önümüzdeki döneme hazırlık yapıyorum. Ben zaten hiçbir zaman parti içi iktidar mücadelesinde taraf olmayacağımı İYİ Parti’deyken de söylemiştim şimdi de söylüyorum. Biz memlekette çalışma arkadaşlarımızın değil, memleketin sorunlarının rakibi olarak bir siyasi sorumluluk taşımaya çalışacağız önümüzdeki dönemde. Aday olmak gibi bir gündemim yok.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir